Na českobudějovickém výstavišti ji pořádali jihočeští chovatelé. Opět dostáli svému slibu a připravili pestrobarevnou podívanou se širokým spektrem ptáků.


Nechyběla na ní expozice bodovaných andulek, na skutečně zajímavé exempláře upozorňovaly kokardy, které opeřencům udělil posuzovatel výstavy. Zvláštní zájem návštěvníků si vysloužil například zoborožec šedolící zapůjčený ze Zoo Dvorec či vítěz výstavy sojkovec lesní. Fotoaparáty a mobily cvakaly i u pletiva, za kterým poskakovali pestrobarevní papoušci, znalci obdivovali například zvláštní fialovou mutaci alexandra malého.

Důvod zastavit se byl ale u každé klícky. Výstava učarovala nejen všem, kdo sami nějaké opeřence chovají, ale i spoustě laiků děti nevyjímaje. „Moc se nám líbí, hlavně tady ten, protože nám odpovídá," usmívali se u klece s komunikativním papouškem šedým – žakem bráškové Jakub a Honzík Bruce. „My doma chováme želvu a kočky, ptáčky má jen děda, ale na půdě máme klec, tak bychom si do ní mohli i my pořídit nějakého papouška," naznačil klíčící chovatelský zájem starší Jakub.

To ostatně podle chovatele a jednoho z organizátorů výstavy Jana Hrdého nemusí být o nic náročnější koníček než například péče o psa. „Určitě se tak vytváří vztah dětí k přírodě. Sám jsem takhle vnukovi opatřil párek rosel. Je ale dobré myslet i na možnost, že děti časem péče o ptáčky přestane bavit," dodává.