„Domníváme se, že to je šťastné spojení. Širokou veřejnost zajímá zahradničení i oblékání, takže tato dvě témata jdou dohromady,“ uvedla Marcela Payerová, ředitelka Výstaviště České Budějovice.

V rámci Hobby si mohou návštěvníci prohlédnout a zakoupit novinky pro dům a zahradu od řady českých výrobců. Připraven je i široký doprovodný program.

„V pavilonu B1 se koná tradiční zábavný pořad Bavíme se s Receptářem. Nebudou chybět oblíbené ukázky podzimních květinových vazeb, kde mohou zájemci nejen načerpat inspiraci pro dušičkovou vazbu na hřbitov, ale i zakoupit hotové výrobky. Pro milovníky kuchařského umění je připraveno Rýžování, soutěž o nejlepší pokrm z rýže,“ vyjmenovala některé akce Michaela Bebrová, vedoucí útvaru výstav.

Odborné zaměření výstavy podpoří přednášky a poradny. Návštěvníci se dozví něco o pěstování brambor, kaktusů, orchidejí či citrusů. Otázky ohledně rizik při konzumaci hub zodpoví Mykologický klub Jihočeského muzea.

Na své si přijdou i příznivci němých tváří. Součástí programu je výstava svazu chovatelů, Jihočeská univerzita připravila expozici plemen skotu, ovcí a koz. Nového domácího mazlíčka si mohou zájemci pořídit na umišťovací výstavě psů z útulku.

Na módní části dvojvýstavy se bude prodávat textil, módní doplňky i kosmetika. Doprovodný program připravil budějovický ateliér SALI.

„Móda Show je hlavně o ženách. Věnujeme se například zdravé výživě, návštěvnice si mohou nechat pomocí speciálního přístroje změřit tuk v těle. Nedílnou součástí budou populární proměny a módní přehlídky,“ sdělila Libuše Sabáčková z ateliéru SALI.

Letošní ročník Módy Show se ponese v charitativním duchu. Na zahajovacím večeru, jehož se zúčastní i zpěváci Kamil Střihavka a Vilém Čok, bude pokřtěn nadační kalendář. Celý výnos z jeho prodeje poputuje centru Arpida.

„Na kalendáři jsme pracovali celý rok, jsou tam fotografie z různých míst, zajímavý je například snímek svatebních šatů na zamrzlém Lipně. Kalendář se bude prodávat na výstavě a poté až do prosince v ateliéru SALI. Jeho cena je 190,– Kč a pokud bychom prodali všechny výtisky, získá Arpida sto tisíc,“ řekla Sabáčková.

Netradičním počinem je pomoc odsouzeným. Na Výstavišti vystoupí dva hudební soubory z věznic, které tímto chtějí dokázat, že za mřížemi život nekončí.

Organizátoři dvojvýstavy věří ve vysokou návštěvnost. „Lidé jsou v dnešní době aktivní, starají se o zahrádku i zajímají o nové trendy. Malí čeští výrobci se vedle toho potřebují někde prezentovat a prodávat své zboží, takže výstava určitě má smysl.“