V pátek 5. června se účastní zámek již podruhé Noci kostelů, která se v roce 2020 koná již pojedenácté. V 19, ve 20 a ve 21 h se podíváte do novogotické zámecké kaple. Prohlídku povede Roman Lavička, autor několika odborných textů o hlubocké zámecké kapli. Doporučuje se předchozí rezervace. Vstup zdarma.

Následující den v 10 h začíná komentovaná prohlídka zámeckými zahradami s vedoucí zahrady Jitkou Böhmovou, která vám poví o historii parku, ukáže vám vzácné rostliny a vysvětlí péči o 58 hektarový areál. Zaplatíte 100 Kč.

Další den ve 13.10 a 14.50 h následuje speciální prohlídka zámku s bývalým ministrem kultury Danielem Hermanem. Ten totiž kdysi jako student na počátku 80. let několik sezon na zámku prováděl. Zavede vás do reprezentačních pokojů a jistě doplní výklad i vyprávěním a vzpomínkami na studentská léta strávená na hlubockém zámku. Počet osob v jedné skupině je omezen na 19. Rezervujte si prohlídku přes mail či po telefonu. Vstupné 210 Kč.

V neděli 7. června se návštěvníků zase ujme sám kastelán Martin Slaba. Ve 12.55 h totiž začíná kastelánská prohlídka Poslední na Hluboké po soukromých schwarzenberských apartmánech. Kastelán se zaměří na osobnost posledního majitele zámku dr. Adolfa Schwarzenberga a představí ho jako renesančního člověka. Šlechtic byl totiž sportovcem, cestovatelem, automobilistou, vášnivým lovcem, sběratelem, mecenášem, fotografem, filmařem, radioamatérem, podnikatelem i prozíravým politikem. Vstupné 150 Kč.