Případ černého pronájmu ledových ploch na zimním stadionu nabírá obrátky. Policie neřeší pouze chybějící faktury na asi 70 000 Kč, ale i nezaplacené storno poplatky, bruslení zadarmo pro zaměstnance magistrátu, policisty nebo hasiče. Padla již dokonce dvě trestní oznámení.

Na závěry policejního vyšetřování si musíme počkat. Podezření na podivné praktiky potvrdilo ale už mimořádné šetření odboru kontroly budějovické radnice. Závěrečná zpráva mluví o několikrát porušeném zákonu o účetnictví, nerespektování vnitřní zásady pro objednávání a přidělování pronájmů, několikrát nebyl dodržen ani schválený ceník.

Kvůli těmto podezřením podal náměstek primátora František Jelen na jaře trestní oznámení na neznámého pachatele. Podezřelými by měli být pracovníci správy zimního stadionu Pavel Píša a Roman Růžička. Ti ale obvinění odmítají a úder vrací trestním oznámením na náměstka Jelena pro pomluvu. „Jen se snaží zabránit postupu, který by vedl k personálním opatřením,“ vysvětluje si jejich krok Jelen.

Podle Růžičky a Píši za nedostatky stojí jejich nadřízený Jiří Zavoral, případně náměstek Jelen. Tvrdí, že jako techničtí pracovníci nemohou odpovídat za fakturaci a že vždy jednali v souladu s příkazy svých nadřízených. „Několikrát jsem náměstka žádal, aby mi dal své představy písemně, nikdy jsem nic takového nedostal. Když jsem oponoval, že musím postupovat podle legislativy, pan náměstek odpověděl, že zákony jsou od toho, aby se porušovaly,“ reaguje na zjištění odboru kontroly Píša. „Je to lež,“ tvrdí Jelen. „Navíc za písemná opatření je odpovědný pouze tajemník magistrátu a tím byl v té době Zdeněk Řeřábek,“ dodává.