Mluvčí Nemocnice České Budějovice Iva Nováková upřesnila, že z dolního do horního areálu krajské nemocnice se stěhuje ambulantní i lůžková část oddělení. Doplnila, že v době stěhování oddělení je provoz na pracovišti omezen, lékaři ošetřují pouze akutní neodkladné případy.

S přesunem oddělení ústní, čelistní a obličejové chirurgie souvisí i přemístění ordinace zubní lékařské služby první pomoci. „V dosavadních prostorách v pavilonu E dolního areálu nemocnice budou lékaři zubní pohotovost sloužit naposledy v pondělí 2. dubna,“ upozornila Iva Nováková.

S provozem oddělení ústní, čelistní a obličejové chirurgie v nových prostorách souvisí několik změn v organizaci provozu ambulancí. Ordinační doba ambulancí je pondělí, středa, čtvrtek a pátek vždy 8 do 15 hodin. „V úterý budou ošetřovány pouze akutní neodkladné případy,“ dodala mluvčí, která doporučuje pacientům, aby sledovali webové stránky www.nemcb.cz, kde budou v sekci Oddělení ústní, čelistní a obličejové chirurgie postupně aktualizovány informace pro pacienty.