Za účasti úspěšných tváří ze světa modelingu a známých zpěváků vypukla v úterý večer v téměř vyprodané českobudějovické Sportovní hale velkolepá módní show s hlavním cílem, pomoci znevýhodněným dětem. Benefiční módní přehlídka, jejímž generálním partnerem bylo nestátní zařízení Sanatorium Art, se konala už počtvrté.

„Máme za sebou už asi deset módních přehlídek, před šesti lety jsme je začali jako akce benefiční. Spousta mravenčí práce ale začíná už rok předtím. Takže už zítra začneme připravovat tu pátou přehlídku,“ uvedla před začátkem večera za pořádající agenturu Art4Promotion jednatelka Lenka Střítecká.

Slovem provedla Belohorcová

Poměrně rozsáhlou prezentaci trendů elegantní, sportovní a tzv. byznys módy pro nadcházející sezonu odstartovala známá modelka a moderátorka Zuzana Belohorcová. Deníku prozradila, že na této akci je ráda, protože ví, že pomáhá dobré věci. „Všimla jsem si, že poslední dobou vznikla spousta organizací a pomalu každý podnikatel se zaštituje charitou, takže si projekty vybírám. U Nadace Terezy Maxové vím, že má výsledky. Coby moderátorka nerozlišuji mezi firemním večírkem nebo přehlídkou, každé moderování se snažím si užít,“ podotkla Belohorcová, která provedla diváky celým večerem.

Přehlídku podzimních modelů kabátů, chlupatých zimních bot, pánských šik-svetrů, odvážnějších šatovek nebo kratších kožíšků firem Weber, Sport talm, Takko či Orsay rozproudily songy vítěze X Factoru Jiřího Zonygy a českobudějovické rodačky Martiny Pártlové.

Módní kolekce předváděly na mole topmodelky Andrea Veršová, Karolína Bosáková, Miss ČR Zuzana Jandová nebo Miss 2005 Lucie Králová.

Ačkoli pod svetrem či zimní bundou na těle topmodelky Andrey Verešové se rýsovalo bříško upomínající na budoucího potomka, maminkovské modely nepředváděla. „Až tak se na nás zase nemyslelo, ale mám to štěstí, že mi padly některé modely…Ale já je ráda předvádím, protože si myslím, že i když je žena těhotná, může nosit pěkné a atraktivní věci. To, co pro mě Natali Ruden vymyslela a navrhla, mohu nosit také jako netěhotná. Mám od ní právě jedny šaty, které nosím moc ráda. Měla jsem je už první těhotenství, a teď jsem je opět objevila,“ prozradila Verešová a dodala, že jako nastávající maminka vnímá modeling z trochu jiného úhlu.

„Člověk se dostane do jiné pozice a má jiný prožitek. Ačkoli ta postava není úplně ideální, musím si samozřejmě rozmyslet, jestli chci, nebo nechci na molo a vše beru teď hodně osobně. Proto je to trochu citlivější. Na druhou stranu s láskou a určitým zadostiučiněním ráda dělám benefiční akce, o kterých si myslím, že jsou smysluplné,“ doplnila.

Móda Natali Ruden hřebem večera

Druhá část večera patřila malým o nic méně atraktivním modelům a modelkám a autorské kolekci jedné z nejlepších módních návrhářek Natalii Ruden. Rukopis této módní tvůrkyně byl opět nezaměnitelný – křehké elegantní, ale zároveň extravagantní večerní toalety s prvky romantičnosti, které tvoří ze zdánlivě neslučitelných materiálů, měly velký úspěch.

Uspořádání benefice a finanční dar v hodnotě 160 tisíc korun, který poté převzala za Nadaci Terezy Maxové ředitelka marketingu a PR Tereza Sverdlinová, nepovažuje vůbec za samozřejmost. „Cílem je vytvořit a předat finanční pomoc dětem, které se dostaly do tíživé životní situace. Už vloni jsme rozdělili na této přehlídce získaný šek se stopadesáti tisíci korunami projektům neziskových organizací,“ řekla ředitelka marketingu a PR Nadace Terezy Maxové Tereza Sverdlinová.

Jako příklad uvedla projekt, ve kterém odborní pracovníci chodí do sociálně slabých rodin a jejich cílem je, aby se biologická rodina nerozpadla a děti neskončily v ústavní péči. „Podporujeme Sdružení pěstounských rodin, a dále v rámci takzvané kompenzace jsme vytvořili projekt dětského centra v Krči, kde proškolujeme dobrovolníky kojeneckých ústavů v oblasti péče o kojence. Je totiž statisticky dokázáno, že v těchto ústavech se mohou sestry jednomu dítěti věnovat pouze třicet minut,“ uzavřela Sverdlinová s tím že podporu získaly v minulosti v Jihočeském kraji například Dětský domov Žíchovec nebo Boršov nad Vltavou.