Na akci, kterou připravuje Správa železniční dopravní cesty (SŽDC), se bude podle náměstka primátora Františka Konečného podílet v rámci úprav prostoru před nádražím i město České Budějovice.

V současnosti je připravena a projednána studie na opravy objektu, jak potvrdila Deníku Radka Pistoriusová z odboru komunikace SŽDC. Připravuje se také ekonomické hodnocení stavby, která bude muset respektovat památkovou ochranu nemovitosti z počátku 20. století.

Souběžně se podle Radky Pistoriusové chystá dokumentace pro stavební povolení. „Reálné dokončení projektu v úrovni dokumentace pro provádění stavby je v říjnu 2019,“ říká Radka Pistoriusová. „V rámci aktuální rozpracovanosti projektové dokumentace se předběžně počítá s částkou přes 300 milionů korun,“ dodává ohledně předpokládaných nákladů Radka Pistoriusová.

Opravy se nebudou týkat jen pláště budovy. Odbavovací hala se má co nejvíce přiblížit původnímu rázu a stánky, které jsou v ní nyní, se mají přesunout do jiných prostor. Na akci se má podílet i radnice. U nádraží by na pozemcích města mělo podle náměstka primátora Františka Konečného vzniknout kapacitní parkoviště pro jízdní kola.