„Co jich tu každý den projede! Jsou plně naložené, všude spousta prachu, hluku smrad,“ líčí obraz posledních dnů obyvatelka této části města Růžena Vedralová. „Je to pravda, zrovna dneska mě jeden málem srazil a správně by tudy jet vůbec neměl,“ přitakává důchodce ze sousedství.

Přitom nákladní doprava je kvůli opravě železničního přejezdu odkloněna po trase, která vede úplně mimo město. Mezi obytnou zástavbu posílají objížďkové šipky pouze osobní auta.

„Proč tu nehlídkuje policie,“ hledá Vedralová účinný bič na neukázněné šoféry náklaďáků, kteří si zkracují cestu. „Zrovna tam jedna hlídka je,“ reagovali včera na dotaz Deníku policisté.

„V rámci možností se snažíme vzniklou dopravní situaci kontrolovat, není ale možné, aby byli dopravní policisté na tomto místě pořád,“ vysvětluje okresní policejní mluvčí Regina Tupá.

„Co si ty náklaďáky dovolí, to je skutečně trestuhodné. Je naprosto v pořádku, že se opravuje přejezd. Chápeme, že se lidé musí někudy dostat do města a zpátky. Ten týden to vydržíme, když nám pod okny jezdí spousta aut nebo městská doprava, ale s nákladními auty se opravdu nemůžeme smířit,“ rozčiluje se Vedralová.