Opilý cestující počastoval automat na jízdenky pořádnou nakládačkou. Zásah hlídky městské policie na sebe nenechal dlouho čekat.

Podivný nákup jízdenky do českobudějovické městské hromadné dopravy spatřil ve čtvrtek 26. října ve dvě hodiny ráno operátor městského kamerového systému v zastávce na Senovážném náměstí. Podle Věry Školkové, mluvčí městské policie, muž na zastávce kopal do automatu na jízdenky. „K tomu následovalo ještě několik ran pěstí. Mezitím na místo vyjížděla hlídka městské policie. Strážníci na zastávce zastihli pětadvacetiletého muže z Budějovic,“ uvedla k případu Věra Školková.

Poslední práce při velké rekonstrukci se nyní provádějí na odbavovací budově vlakového nádraží v Českých Budějovicích. Opravuje se také chodník před nádražím.
Budějovické nádraží dokončí letos opravy a v lednu slavnostně otevře

Muž na dotaz strážníků přišel s vysvětlením, že pokus o poškození automatu na jízdenky byl důsledkem nefunkčního přístroje, do kterého údajně vhodil mince a jízdenku nedostal. „Vliv na jeho jednání měl s největší pravděpodobností i vypitý alkohol. Strážníci totiž u muže provedli orientační dechovou zkoušku na alkohol, která ukázala výsledek 1,78 promile. Po poučení o dalším postupu strážníci dotyčného propustili,“ dodala Věra Školková s tím, že muž se bude po vystřízlivění zpovídat z přestupku proti majetku. Případem se bude dále zabývat příslušný správní orgán.