Město ale při určení částky počítalo s tím, že velcí věřitelé odpustí hokejovému centru polovinu dluhů. V pondělí se hokejová hala znovu vrátila na program jednání. Měla se schvalovat už samotná koupě. Jenže cena najednou vyskočila na 79 milionů korun.

Podle náměstka primátora Petra Holického to bylo mimo jiné proto, že někteří věřitelé odmítli snížit své pohledávky vůči Hokejovému centru Pouzar. Řadu zastupitelů to ale zaskočilo. „Na jakou nejvyšší cenu budete ochotni jít?" ptal se například vedení města za opozici František Vácha. Z další debaty pak také vyplynulo, že město nemá úplně přesnou představu o závazcích hokejového centra. „Nejsme schopni si všechno pohlídat. Může nastat i insolvenční řízení," varoval další opoziční zastupitel Tomáš Bouzek. Váhající zastupitele nepřesvědčilo ani vystoupení viceprezidenta klubu Václava Švece.

Nakonec zastupitelé odhlasovali, že záměr odkoupit halu dále trvá. Ale na novou cenu nepřistoupili. Podle všeho bude nyní záležet hlavně na dalším postoji největších věřitelů – firem Strabag a David servis.