Firma Portin, která zahájila stavbu nákupního parku u Lišova, připravuje další podobnou obchodní zónu u Starých Hodějovic (na obrázku). Vizualizace: PortinFirma Portin, která zahájila stavbu nákupního parku u Lišova, připravuje další podobnou obchodní zónu u Starých Hodějovic (na obrázku). Vizualizace: PortinZdroj: Vizualizace: PortinKvůli bezpečnému odbočení se bude i rozšiřovat silnice na České Budějovice. „Budou tu odbočovací pruhy a vznikne regulérní tříramenná křižovatka,“ říká za firmu Portin, která je investorem, spolumajitel Jindřich Kukačka. Nová křižovatka a rozšíření silnice budou stát přes dvacet milionů korun,“ doplňuje.

Obchody i bistro

Firma staví na vlastním pozemku. „Více než tři roky trvala příprava. Dva a čtvrt roku trvaly legislativní změny,“ přibližuje přípravu projektu Jindřich Kukačka. Bylo nutné změnit územní plán a také vyjednat rozšíření silnice a novou křižovatku se všemi dotčenými institucemi. Otevírat se má nová nákupní zóna na konci června 2024. Pro zákazníky tu otevřou Billa, Teta, Traficon a Bistro Wok.

Opilý a vrávorající muž z Lidické skončil na záchytce.
Muž s lahvemi se zřítil na zem u pivovaru. Ledem na chodníku to ale nebylo

Portin aktuálně staví nákupní park i u Třeboně při silnici na České Budějovice. V celé České republice už realizoval několik desítek podobných projektů a plánuje další, i v jižních Čechách. „V příštím roce bychom chtěli začít stavět u Starých Hodějovic,“ uvádí příklad Jindřich Kukačka. Park se plánuje mezi Mladým a Starými Hodějovicemi. Zhruba na ploše 13 000 metrů čtverečních. Na rok 2025 se chystá zahájení stavby obchodní zóny u Protivína. V přípravě jsou také investice u Roudného nebo Vimperku.

Poslední podobný park byl v Českých Budějovicích otevřený postupně od září na místě zrekonstruovaného hypermarketu Albert a mimo České Budějovice se například postupně zaplňuje obchody nákupní zóna v Týně nad Vltavou při výpadovce na České Budějovice.