Nikdo, kdo neměl ta obří sluchátka na uších, je ale neslyšel.

Silent disco, v překladu tichá diskotéka, je netradiční zábava, která se ale rychle dostane pod kůži. Okolo desáté většina z nás postávala v rohu náměstí, sluchátka ležérně okolo krku, o patnáct minut později už se téměř všichni pohupovali do rytmu.

„Je to parádní zážitek, skvělá akce," usmála se tančící dívka, která svá sluchátka půjčila kamarádce, ale tancovat nepřestala. Právě ti, kteří, nakaženi davem, tančili i bez hudby, dali celému večeru další rozměr. „Nevadí mi to, sluchátka si půjčujeme, stejně mám pocit, že hudbu slyším pořád," vysvětlila mladá slečna. Stejně jako další majálesové akce, provázela i tichou párty kouzelná atmosféra.

Podle devatenáctileté Karolíny Klímové z Českých Budějovic za to mohla především dobrá hudba a unikátní taneční parket, ve který se noční náměstí proměnilo. „Kdo si jen tak zatančí na náměstí," přikyvovala. „Nerušíme noční klid, tančíme na největší hity od Cher nebo Queenů a výborně se bavíme," dodala a odtančila do hloučku kamarádů. Radniční hodiny byly půlnoc. Tichá párty na náměstí ale ještě zdaleka nekončila.