HC Mountfield letos předvádí skvělý hokej a diváky to, jak se zdá, baví.

„Mám pernamentku, takže chodím na každá zápas. Letos jsem vynechal asi jen pět domácích zápasů. Přeji klukům, aby už konečně urvali titul, myslím si, že na to teď opravdu mají,“ míní fanoušek pětadvacetiletý Stanislav Hodný.

Čím více vyhraných zápasů mají na svém kontě českobudějovičtí hokejisté, tak zájem o tento sport mezi lidmi roste. Ale do Budvar arény se vejde necelých šest a půl tisíce diváků.

A proto by další stovky milovníků hokeje uvítaly například na náměstí Přemysla Otakara II. velkoplošnou obrazovku, kde by se vysílaly domácí a venkovní zápasy.

Radnice se této myšlenky úplně nezříká, musí ale tedy bývalý Motor postoupit do finálových bojů!

Jiskřička naděje!

„Vynikající výsledky našich hokejistů jsou samozřejmě důvodem k dalšímu jednání o případném umístění obrazovky na náměstí, a to jak s hokejovým klubem, tak i s možnými sponzory,“ řekl včera náměstek primátora František Jelen. „Ale neměli bychom předjímat výsledek hokeje, což ani dost dobře nejde. Vše je otevřené,“ dodal Jelen a pověrčivě zaklepal prstem o stůl.

Oproti tomu jeden z hlavních partnerů domácích hokejistů už jistě ví, že žádné velkoplošné projekce finálových zápasů play off pořádat nebude.
„Už jsme to probírali, dokonce jsme si také dělali finanční kalkulace na tuto akci. Nepřipadá nám to totiž dostatečně levné, projekce tedy dělat nebudeme,“ zklamal trochu včera fanoušky tiskový mluvčí pivovaru Budějovický Budvar Petr Samec.

Naposledy se stovky fanoušků dívaly na hokejové projekce přímo pod radnicí při baráži o postup do extraligy. V březnu roku 2005 se utkaly České Budějovice s Jihlavou.