„Kluziště má zelenou, dětem se to moc líbilo, ale nájezd přes kabel, to je hrob. Máme forda, což je auto s nižším spodkem, a plně vytížení ve čtyřech lidech jsme se na navýšené hraně dvakrát chytli a urazili jsme výfuk,“ stěžovala si Anna Nováková z Trhových Svinů.


Podle českobudějovického magistrátu je ale přejezd bezpečný a překážka je řádně označena. „Přejezd je dobře viditelný a je i v souladu s rozhodnutím odboru dopravy řádně označen viditelnými dopravními značkami (přikázaná rychlost 15km/hod a nerovnost vozovky),“ uvedl vedoucí odboru vnitřních věcí českobudějovického magistrátu Ladislav Šmacl.


„Přes tento profesionálně a dobře provedený přejezd přejede denně okolo pěti tisíc vozidel,“ dodal s tím, že námi uváděný případ je zatím jedinný.
S problémem se nesetkal ani provozovatel kluziště Karel Greif. „Nemáme žádnou stížnost, na bezpečnost jsme maximálně dbali,“ řekl.


Hlavní potíží podle nich zůstává neukázněnost řidičů, kterým dělá problém zpomalit na přikázanou rychlost. Kluziště bude na českobudějovickém náměstí do 6. ledna.