Před několika týdny se však podnik dočkal plánované rekonstrukce, která přinesla hned několik výrazných změn.

Při říjnovém slavnostním otevření spatřila světlo světa nejen zbrusu nová klubová scéna, která proměňuje ve večerních hodinách sympatický kavárenský prostor na energické barové prostředí multižánrového klubu, ale také neobyčejný Aromabar, ve kterém si návštěvníci mohou namíchat jedinečný parfém zcela podle vlastních preferencí.

A přitom ještě před rokem tvořily klenutou místnost pod galerií jen holé stropy a zdi. Za rok usilovné práce vzniklo pod rukama Sáry Dudákové neobvyklé místo, které, jak doufá, si místo v srdci Písečáků nepochybně najde. „Když jsme se minulý rok v září přistěhovali z Českých Budějovic do Písku, celou zimu jsme strávili přestavbou. Mám ráda rozmanitou kulturu a marně jsem hledala prostor, kam v zimě v Písku jít,“ vysvětluje Sára záměr široce zaměřeného programu svého podniku.

Zajít tak můžete nejen na koncert malých kapel, ale i na přednášky a literárně směřované mluvené slovo. „Koncept udržení klubové nabídky v obdobném duchu je skvělý. V Písku se mnoho malých komorních akcí neděje, takže my nyní řešíme ozvučení, aby příchozí návštěvníci dostali nejen něco dobrého k jídlu a pití, ale i do uší. Proto taky Balzám – balzám všemi směry,“ dodává Sára Dudáková.

Návštěvníky tak láká nejen na kulturní zážitky a osvědčenou kavárenskou klasiku, ale i na novinky v podobě nabídky bylinných čajů z Novohradských hor, které tamější pracovníci servírují v unikátní odpočívárně a čajírně sousedící s Aromabarem. Čaje si společně se sušenými silicemi, kadidly, myrhou, smůlou, vonnými oleji a hydroláty můžete zakoupit přímo na místě.

„K tomu si u nás člověk může namíchat vlastní parfém. Máme k dispozici zařízení, kterému se říká otočný minilab. Je tvořen z třinácti elementů, třinácti vůní, které jsou rozděleny do tří sekcí – hlava, srdce a základ. Když k nám lidé přijdou, mají z toho trochu strach, proto máme na listopad připravené dva vonné večery s paní lektorkou Melenovou, která o vůních povypráví a návštěvníci se dozví, jak esence a vlastní kód složit. Parfém se míchá intuitivně, protože to, co člověku voní, je správné,“ vysvětluje Sára.

V současné době mají k dispozici celkem tři minilaby s esencemi z citrusů a růží, v dohledné době však nabídku doplní také o minilab s těžšími, dřevitými vůněmi. Svůj vonný kód si můžete namíchat do dvou různých flakónků. Za vzorek o objemu dvou mililitrů zaplatíte 150 korun, deset mililitrů stojí dvojnásobek ceny.

Nově se nyní do Balzámu dostanete nejen vchodem vedoucím z nábřeží řeky Otavy, ale i z nádvoří Sladovny. Vedle informačního centra vedou do prostor galerie skleněné dveře. Výtah či schody do – 3. patra zbloudilé duše neomylně navedou správným směrem.

Provozní doba:
Pondělí – zavřeno
Úterý 16 – 23
Středa 9 – 23
Čtvrtek 16 – 23
Pátek 16 – 24
Sobota 9 – 24
Neděle 9 – 18

Kristýna Svobodová