Ta je tak jednou z prvních tří škol v republice, které se zapojily do projektu Vzdělání 21. Zbylé dvě jsou v Praze – Kunraticích a v Kamenici nad Lipou.

Spousta obrázků

„Na nových počítačích mě nejvíc baví to, že v nich máme spoustu obrázků a videí. Třeba při fyzice nebo přírodopisu si tak můžeme pouštět různé pokusy,“ říká žákyně šesté třídy Kristýna Musilová.

V rožnovské základní škole jsou nyní dvě třídy šesťáků. Jedna z nich používá při vyučování klasické učebnice, druhá pak počítače. „Na konci školního roku porovnáme jejich studijní výsledky,“ vysvětluje ředitel školy Miroslav Kůs.

S projektem jsou spokojeni i rodiče žáků. Oceňují zejména to, že péče o svěřený přístroj naučí jejich děti zodpovědnosti. Netbook totiž musí pravidelně nabíjet a starat se o něj. „Zpočátku jsem měla trochu obavy, protože jsem v tom neviděla žádný užitek. Praxe mě však příjemně překvapila,“ přiznává maminka jedné ze žákyň Jana Schwarzová.

Cena jednoho přístroje je přibližně deset tisíc korun. Necelou polovinu této částky museli uhradit rodiče dětí, zbytek pak škola zaplatila díky darům od sponzorů a ze získaného grantu.

První školní rok projektu Vzdělání 21 se blíží nyní k závěru a pilotní školy proto pracují na zapojení dalších tříd. „Od září se do našeho vzdělávacího projektu zapojí i několik dalších škol v republice, které projevily zájem o zavedení nové formy výuky,“ připomíná mluvčí projektu Markéta Mead.