Známý smutný příběh nenasyty, který polyká peníze a přitom stále není hotov, tak dostává možnost napsat další neveselou kapitolu. Tentokrát se týká plánovaných úprav strojovny chlazení a chladicího potrubí na první ledové ploše.


Jako vítěz výběrového řízení byla ze šesti uchazečů vybrána firma ČKD Praha DIZ. O vítězi rozhodla cena (50%) a technologie (40%), termín plnění měl váhu jen podpůrnou (10%). Cena zněla na 23,8 milionu korun bez DPH. Ale práce, které měly začít co nejdříve po skončení sezony, čelí nečekanému problému. „Výběrové řízení na dodavatele je pozastaveno, protože jeden z účastníků podal námitku,“ potvrdil včera pro Deník Jiří Zavoral, vedoucí odboru sportovních zařízení českobudějovického magistrátu.


Původně byl dodací termín pražské firmy 140 dnů, přičemž někteří uchazeči nabízeli i 91 dnů. Teď je ale ohrožen i původní plán rekonstruovat zařízení v tomto roce. „Každý týden je důležitý,“ zmínil s ohledem na možné komplikace Zavoral. Na podanou námitku nyní odpoví zadavatel a účastník, který se odvolal, ji buď vezme na vědomí, nebo se odvolá. Pak bude rozhodovat rychlost odvolacích instancí.


Nyní se používá v chlazení 12 tun čpavku, po dokončení druhé etapy rekonstrukce chlazení – tedy po položení nového potrubí v obou ledových plochách, by mělo stačit zhruba 2,5 až 3 tuny čpavku. Méně čpavku by mělo dostačovat mimo jiné proto, že se zmenší průměr potrubí v plochách.