U Dlouhého mostu se ale nyní parkuje jen výjimečně v rámci výstavy Země živitelka. Náměstkyně primátora Ivana Popelová sice uvedla, že město parkování na náplavce zvažuje, ale byla by s tím spojená i značná rizika. Navíc upozornila, že městu pozemek nepatří. „Náplavka je majetkem Povodí Vltavy, s. p.," konstatovala Ivana Popelová a dodala, že realizaci této myšlenky musí předcházet jednání s představiteli státního podniku o konkrétních možnostech a podmínkách.

Ty podle Popelové vůbec nejsou jednoduché, protože se jedná o plochu v pásmu aktivní inundace, tedy záplav. „Takže by město, jako provozovatel parkoviště, neslo plnou zodpovědnost za to, že zde nebudou žádná auta v případě, že přijde přívalová vlna a bude hrozit, že se plocha zaplaví," zmínila hlavní komplikaci Popelová.

Navíc není vůbec jisté, že by s takovým způsobem využití náplavky Povodí Vltavy souhlasilo. „Z bezpečnostních důvodů na to nemůžeme přistoupit," uvedl pro Deník za Povodí Vltavy Jan Flíček, vedoucí provozního střediska České Budějovice. „Zažil jsem, že při bouřkách bylo za hodinu a půl na parkovišti metr vody," upozornil Flíček.

Doplnil, že parkoviště se stavělo kvůli Zemi živitelce v rámci akce „Z", ale dohodlo se, že bude fungovat jen za mimořádných podmínek. „Autobusy tam nesmí být přes noc a řidiči, když odcházejí, musí dát obsluze parkoviště číslo mobilního telefonu," zdůraznil Flíček s tím, že řidiči se stejně vzdalují tak maximálně na půl hodiny.