Trhy a burza se budou na českobudějovické náplavce konat od 19. března vždy od 8 do 17 hodin. Prodejci se budou do Českých Budějovic vracet 
v pravidelných čtrnáctidenních intervalech. Stánky prodejců tak najdou lidé na českobudějovické náplavce 
v sudých týdnech ve čtvrtek.

„Budějčáci se na prvním jarním trhu na náplavce mohou těšit třeba na maďarské speciality, jako jsou klobásy či guláš. Nebudou ale chybět ani kotlíky pro chalupáře," prozradil pořadatel jarmarku.

„Chci, aby prodejci byli na náplavce opravdu celý den. Ne každý má totiž čas přijít na trh třeba v nějakou omezenou dobu dopoledne," vysvětlil Jan Liszner, který sám bude na obnoveném jarmarku prodávat vypěstovanou zeleninu. „Součástí akce navíc bude i občerstvení, takže si tam určitě každý najde to své," dodal.

Trhy se na náplavce uskuteční každých čtrnáct dní vždy ve čtvrtek od 8 do 17 hodin, první termín trhu je 19. 3.

Prodejní prostor si zájemci mohou objednat písemně na 1sarhon@seznam.cz,
kontaktní osobou je Jan Liszner, telefon: 605 266 883, cena 
za prodejní místo je 200 Kč

Trhy a burza na náplavce však nejsou úplnou novinkou, fungovaly zde už před několika lety. Tehdy prý bývala největším problémem například elektřina. „Nyní máme k dispozici lepší vybavení, takže vše bude fungovat tak, jak má," pochlubil se organizátor trhů na náplavce, který je sám v Budějovicích náplavou. Pochází totiž z Mělnicka. Loni na podzim se mu trhy na náplavce podařilo obnovit.

„Mám pocit, že tady něco takového nyní chybí. Po trzích ve městě je stále poptávka. Náplavka má navíc tu výhodu, že je v centru města. Navíc sem budou moci zájemci přijet 
i autem," poznamenal Jan Liszner. „Doufám, že budou mít úspěch. V Budějovicích jsou sice různé burzy a jednorázové akce, ale klasické trhy s poctivými českými produkty ne," doplnil.