„Rozšířená část centra bude nabízet zejména značkovou módu, ale i celou řadu dalších obchodů, kaváren, restaurací a služeb," uvedl za investora CPI Group Radek Hlaváček, manažer projektu. Budějovická radnice už počítá s pronájmem některých pozemků v lokalitě pro investora, jak již náš Deník uvedl.

Podle budějovického architekta Ladislava Vonáška snaha o rozšíření IGY ukazuje, že je současné centrum úspěšné, zároveň si architekt myslí, že budou důležité širší funkce objektu. „Nejpodstatnější je, aby to byl městský prostor. Dlouhodobě už se uvažuje o tom, jak rozšířit městské centrum, aby to nebyly jen Masné krámy," říká  Ladislav Vonášek.

Podle architekta by bylo dobré, kdyby nové centrum zvalo lidi do prostoru, který nebude nabízet jen obchody. V České republice nyní existuje podle viceprezidenta Svazu obchodu a cestovního ruchu Michala Ševery okolo 350 obchodních středisek (Shopping Malls). Úspěšnost nových středisek pak závisí na místní situaci, míní Michal Ševera.

Nové obchodní centrum v Pekárenské ulici vznikne v místě dnes již nevyužívané administrativní budovy společnosti Telefonica, kde také bývala jídelna firmy Záruba a na přilehlých pozemcích. Současná hlavní budova společnosti Telefonica zůstane zachována.

„Chceme podpořit úspěšnost a postavení našeho obchodního centra IGY tím, že nabídneme našim zákazníkům širší nabídku obchodů a služeb," říká manažer projektu za společnost CPI Group Radek Hlaváček. „Jelikož každoročně stoupá návštěvnost našeho centra, chceme také nakupování naším zákazníkům v co největší míře zpříjemnit a i pro to je nutné centrum rozšířit," dodává Radek Hlaváček.

Nová budova nabídne zákazníkům dvě patra obchodů a služeb s propojením na stávající obchodní centrum dvěma mosty v podobě obchodních pasáží ve druhém nadzemním patře. Ve třetím nadzemním patře a na střeše centra bude umístěno parkoviště.

Změny by neměly minout ani současné IGY. „Chceme podpořit úspěšnost centra a zvýšit jeho prestiž v jihočeské metropoli a regionu. K tomu patří i kulturní život, který se stává nedílnou součástí obchodních center. Vybudováním multikina ve stávající budově bychom toho chtěli dosáhnout," uvedl dále k plánům investora Radek Hlaváček.

Dopravní zatížení Pekárenské ulice je ale už teď ve špičkách poměrně vysoké. Na odbočení do obchodního domu se stojí dlouhé fronty. Do nového centra se proto bude zajíždět rampou z ulice Fráni Šrámka.

V současné době je dokončena projektová dokumentace pro územní řízení a příští rok by mohly podle Radka Hlaváčka začít přípravné práce demolicí bývalé administrativní budovy.