Místa, kde vás 11.12. čekámeV rámci celostátního projektu našeho Deníku Česko zpívá koledy si můžete 11. 12. před 18. hodinou přijít zanotovat na některé z následujících míst:
- České Budějovice, 
nám. Přemysla Otakara II.
- Týn nad Vltavou, nám. Míru před kostelem sv. Jakuba
- Trhové Sviny, náměstí
- Lišov, areál Schwarzenberského špitálu
- Rudolfov, městská knihovna
- Jankov, náves u kapličky
- Strážkovice, nová multifunkční obecní budova
- Srubec, náves
- Hluboká nad Vltavou, Zámostí, u vánočního stromu, Pražská ul.
- Mladošovice, u kostela 
sv. Bartoloměje
- přidají se i senioři z DPS Máj 
Č. Budějovice a DPS Chvalkov

Magdalena a Roxana, které své snímky z loňského ročníku akce našly minulý týden na titulní straně zpěvníčku, jenž vyšel v Českobudějovickém deníku, česky nejen zpívají, ale také hovoří.

„Ve Francii jsme se narodily, ale než jsem začala chodit do první třídy, přestěhovali jsme se s rodiči sem. Taťka je Francouz a mamka Češka," vysvětluje Magdalena, jež záhy dokazuje, že přecházet plynule z češtiny do francouzštiny pro ni není žádný problém.

Na výzvu, aby zanotovala nějaký popěvek ze země galského kohouta, bez zaváhání spustí. „Je to píseň o myšce, ze které se stane šnek, když ji dáme do vody a do oleje," překládá originální text.

Do Bárováčku, folklórního souboru při českobudějovické Základní škole J. Š. Baara s již sedmapadesátiletou tradicí, se Magdalena přihlásila z jednoduchého důvodu: „Řekla jsem si, že to může být sranda." A později sem přivedla i svou mladší sestru.

„Baví mě tancování a zpívání polky," hlásí starší ze sourozenecké dvojice. „Já mám zase nejradši myší tanec," doplňuje mladší Roxana, která – stejně jako její sestra – zvládá i hru na housle.

Na českobudějovickém náměstí ve středu od 18 hodin zazpívají nejznámější české koledy společně s dalšími desítkami dětí z Bárováčku a také se členy kapely Dudlajda.

Magdalena (vpravo) a Roxana Barde se zpěvníkem koled, který v našem Deníku vyšel minulý týden. Na jeho titulní strany se obě sestry našly.Podle vedoucí souboru Lenky Skleničkové se členové Bárováčku každoročně na akci Česko zpívá koledy těší už dlouho dopředu. A to i přesto, že v prosinci musejí zvládnout hned osm vystoupení, při nichž pějí tradiční vánoční písně. „Na Štědrý den si je ale s chutí zazpíváme všichni znovu, koledy se nám nezprotiví. K tomuhle období zkrátka patří," směje se Lenka Skleničková.

Bárováček má dohromady na sedmdesát členů ve věku od čtyř do dvaceti let. Jméno souboru, který má i svou vlastní desetičlennou kapelu, je známé po celém jihu Čech. Aby také ne, když se Bárováček každoročně umisťuje na předních příčkách v krajské přehlídce dětských folklórních souborů a jeho členové jsou vidět i v pěveckých soutěžích.