Za dobrovolný příspěvek si ji mohli odnést domů a podpořit tak lidi v nouzi, kterým pomáhají Diecézní charita České Budějovice a Charita Týn nad Vltavou. Díky všem těmto aktivitám se podařilo vybrat 141 814 korun na podporu těch nejzranitelnějších.

„Peníze se spravedlivě rozdělí mezi tyto dvě organizace. Diecézní charita chce podpořit zejména oběti domácího a genderově podmíněného násilí, kterým zdarma nabízí pomoc naše Centrum Agáta. Poskytujeme odborné terapie i právní služby těm, kterým ubližovali jejich nejbližší a často v jejich případě došlo k rozpadu rodiny a zdeformování vztahů mezi rodiči a dětmi,“ uvádí organizátor akce a fundraiser Diecézní charity Petr Meškán.

Příprava pomlázek.Příprava pomlázek.Zdroj: Diecézní charita České Budějovice

„Vltavotýnská charita chce výtěžek věnovat hlavně na přímou pomoc rodinám s dětmi v tíživé životní situaci. Jsme s nimi v kontaktu skrze naši občanskou poradnu a službu SOS Rodina,“ doplňuje další záměr Jitka Dopitová, vedoucí tohoto zařízení a zručná pletařka pomlázek v jedné osobě.

Pomlázky pro Charitu vznikly díky Martinu Hubenému z Žimutic. Právě on s touto velikonoční aktivitou přišel, dal dohromady první tým lidí a věnoval i proutí z vlastní vrbové aleje. V letošním roce nastřihal s pomocí svých známých na 15 tisíc prutů. A už teď začíná sázet další vrby, aby zajistil jejich dostatek i na další roky. „Je krásné pozorovat, jak lidé kolem mají chuť pomáhat. Já sám jsem měl tuto touhu dlouho a jsem moc rád, že se mi ji skrze Charitu a díky jejich nasazení a pomoci daří takhle krásně uvádět v život. Přestože jsem se letos v nejméně vhodný okamžik zranil a sám nemohl aktivně plést, podařilo se vybrat tuto nádhernou částku. Všem za podporu moc děkuji,“ hodnotí letošní ročník Martin Hubený.

Akci významně podpořili společnosti E.ON a její zaměstnanci, Jaderná elektrárna Temelín a její zaměstnanci, Zahradnické centrum Ferenčík a jeho zákazníci, obdobně květinářství Eufloria, ZŠ a MŠ Neznašov a rodiče žáků, MěDDM Týn nad Vltavou, Tiskárna Fiala, Loxia, Pivovar Bukovar a jeho návštěvníci, Muzeum mlýn Hněvkovice a všichni, kdo přišli na zahájení sezony nebo Jihočeské zemědělské muzeum  Netěchovice a návštěvníci velikonoční akce. „Poděkování patří i dalším sedmnácti podnikům, které umožnily výdej a distribuci pomlázek – zejména na Vltavotýnsku a Českobudějovicku,“ dodává Martin Hubený.

Zdroj: Veronika Rybáčková, Diecézní charita České Budějovice