Rodina čas ale tráví také aktivně sportem. Pomoci mohou Karolíně v současné době terapie na pražské neurorehabilitační klinice Axon, ty jsou ale pro rodinu finančně náročné.

„Přibližně v třetím měsíci začala mít Karolína zrychlené pohyby očí a její motorický vývoj byl zpomalený, nezvládala pást koníky a neudržela vůbec hlavu. Odeslali nás na neurologii, kde nám doporučili cvičení Vojtovy metody a operaci očí. Později, při návštěvě jiného neurologa, nás poslali na magnetickou rezonanci. Až poté jsme poprvé slyšeli diagnózu mozkové obrny. Od té doby docházíme na cílené rehabilitace a jednou ročně do lázní,“ popsal tatínek Jan Kromka.

Od září nastoupila Karolína do základní školy, kam dochází se svým asistentem. „Škola ji moc baví a pomohla jí udělat velký psychický pokrok, například více a sebejistě komunikuje s ostatními dětmi a má to na ni pozitivní vliv,“ říká maminka Nikola Kromková.

Celá rodina ráda sportuje. Ani malá Karolínka v tomto ohledu nezůstala pozadu. Miluje jízdu na monolyži, handbiku i tříkolce. Jejím velkým snem je naučit se plavat. Zvýšit kvalitu života by jí pomohla měsíční terapie na neurorehabilitační klinice v hodnotě 78 910 korun. Terapie jsou ale pro rodinu finančně náročné, pojišťovna je totiž proplácí jen zčásti.

Podpořit Karolínu můžete na dárcovské platformě Donio.cz - https://www.donio.cz/NeurorehabilitaceProKarolinu nebo prostřednictvím transparentního účtu 2601572011/2010, který je spravován Nadačním fondem Axon. Do poznámky pro příjemce stačí napsat „Karolína Kromková“ nebo uvést variabilní symbol 20025.