Do pivovarské zahrady, která vznikla na okraji areálu pivovaru nedaleko českobudějovického Malého jezu, se dostanete pěšky, na kole nebo lodí z centra města. Zákazníkům nabízí nefiltrovaný ležák ze Samsonu. "Ráno se nefiltrované pivo stočí do sudů a odpoledne se naráží," říká Ivan Arsentiev, provozovatel restaurace s tím, že v nabídce jsou i desítka, jedenáctka, dvanáctka nebo Pito a nealkoholické limonády.

Nový cíl výletníků připomíná letní plovárnu z 30. let minulého století. "Zákazník by měl mít díky blízkosti řeky Malše pocit, že je na plovárně," dodává Ivan Arsentiev. Občerstvení zastupují chleba se sádlem nebo se škvarky, což mělo v prvních dnech provozu největší úspěch, lze si dát i nakládaný hermelín, brambůrky, utopence nebo zelňáky. Otevřeno je od 14 do 22 hodin.

Posledním členem rodiny piv Samson se stal Nachmelený ležák. Je specifický výraznějším chmelovým aroma, konkrétně vůní Žateckého poloraného červeňáku.
Je to evropská pivní hvězda. Samson dostal další medaili, tentokrát z Německa

Vstup vede jen od řeky, z Lidické přes areál pivovaru není možný. Posezení je nyní kryté slunečníky. Nechybí pódium pro pravidelná hudební vystoupení. Ve středu zahrálo Trio Traktůrek.

K Maláku lze přijet i po vodě lodní linkou, která vyplouvá od kavárny Vlnna od středy do neděle v 13.15, 16.15 a 18.15 hodin. "Lze vystoupit už na molu u pivovaru," říká Michaela Parkmanová, manažerka kavárny a koordinátorka plaveb., Člun pojme 12 lidí a jedna jízda stojí 50 korun, zpáteční 100 korun. Pluje se také k Lučnímu jezu a pro ty, kteří mají předplatní kupon na českobudějovickou MHD je doprava zdarma. "Na léto je lepší mít rezervaci," upozorňuje Michaela Parkmanová, že člun bývá často plný a je tedy jistější předem si zajistit místo.