Dopravní nehoda se stala na silnici 3 v obci Planá u Českých Budějovic, konkrétně v blízkosti odbočky na letiště. Podle policejních informací zde havarovala sanita, jeden člověk se v nehodě lehce zranil.

V Plané u odbočky na letiště bourala sanitka. Jeden člověk se lehce zranil.Nehoda na výjezdu z Českých Budějovic.Zdroj: ZZS Jihočeského krajeNa místě se projíždí podle pokynů policie a kolona čekajících vozidel se táhne od Českých Budějovic už z Dlouhé louky. Jako objízdnou trasu je možné použít do 14 hodin Lidickou a Jižní tangentu, potom zde začne odpolední špička a bude lepší v pomalém tempu projet místem nehody, kde už možná budou následky nehody odklizeny. Policie avizovala, že by se tak mohlo stát přibližně ve 14 hodin.

Jak uvedla mluvčí ZZS Jihočeského kraje Zuzana Fajtlová, sanita se střetla s osobním autem.

„Sanitka mířící do Českého Krumlova převážela pacienta. K nehodě byly na pomoc vyslány dva zdravotnické týmy. Při nehodě došlo ke zranění záchranářky, která byla převezena do českokrumlovské nemocnice. Pacienta si převzala další posádka, která jej transportovala tamtéž. Řidič sanity, pacient a řidič z druhého nabouraného vozu vyvázli naštěstí bez zranění,“ popsala mluvčí.

Více o nehodách záchranných složek najdete ZDE:

Nehody sanitek a hasičských aut.Nehody sanitek a hasičských aut.Zdroj: Deník