Ve čtvrtek od 18 hodin předstoupí desítka nejlepších na českobudějovickém náměstí Přemysla Otaka
ra II. před odbornou porotou. Na konci celého večera poznáme novou držitelku korunky pro vítězku.

Společensky zábavným večerem provede moderátorská dvojice Johan Mádr 
a Ondřej Havel. Doplní je také Milan Džuba, který jako moderátor Maturantky roku působil už v předchozích ročnících, například ve spolupráci s Českou Miss pro rok 2011 Jitkou Nováčkovou.
Čistě pánskou trojici mužů s mikrofonem ale brzy po začátku akce nahradí desítka finalistek v šatech značky Jane Bond. O hlasy porotců se budou ucházet Veronika Turčíková, Daniela Nováková, Gabriela Konečná, Michaela Fenklová, Kristýna Graslová, Nikola Rotbauerová, Jaroslava Marcelová, Jana Šenfeldová, Patricie Müllerová a Aneta Mitušinová. A nebudou se ucházet jen o hlasy porotců, ale rovněž všech diváků, protože už teď běží SMS hlasování o Maturantku Sympatie. Její vítězka například obdrží šaty od návrhářky Petry Brzkové. Hlasující navíc kromě své favoritky podpoří i Nadační Fond Pink Bubble.

Finálový večer zpestří českobudějovický oblíbený písničkář Jan Janda, známý třeba z Krajinské ulice. Na pódiu se rovněž představí NG Dance Crew, která již neodmyslitelně patří k soutěži Maturantka roku.

Nejkrásnějších deset maturantek se však také trochu zapotí. V průběhu finále je bude čekat například křížový výslech, ve kterém bude nachystáno několik zapeklitých otázek. Své znalosti prokáží o něco později v rámci vědomostního kvízu, který si pro ně připravila Vysoká škola technická a ekonomická 
v Českých Budějovicích. Chystá se i promenáda 
v plavkách od společnosti Trenýrkárna.cz.

Ještě než Kristýna Zevlová, Maturantka roku 2015, předá korunku nové vítězce soutěže, zahraje na náměstí budějovická kapela The Greens. Hřebem večera pak bude vystoupení skupiny Pub Animals. 

Tisková zpráva pořadatele

ČTETE TAKÉ: OBRAZEM: Maturantky jdou do finále