Jejich školní časopis – Magazín 64 – totiž získal v celorepublikové soutěži o nejlepší školní časopis v kategorii2. stupně základních škol a víceletých gymnázií první místo. Finále se uskutečnilo 10. listopadu na Masarykově univerzitě v Brně.

„Bylo to pro mě překvapení, protože v krajském kole jsme byli druzí, ale v celorepublikovém jsme skončili první,“ svěřila se s dojmy Alice Nováková, jedna ze členek redakce. Narážela na to, že v kraji před nimi byli studenti Gymnázia v Třeboni.Ti ale v republice skončili až pátí.

Celkové prvenství však nebylo jedinou cenou, kterou si studenti českobudějovického Gymnázia Česká z Brna dovezli. V konkurenci 28 časopisů získali i třetí místo za titulku, druhé místo za grafiku a první místo za obsah. „Byl jsem tak nadšený. Asi by mě mrzelo, kdybychom měli první místo za grafiku, ale až druhé místo za obsah,“ radoval se z ocenění Lukáš Boček, učitel českého a anglického jazyka. Ten je také hlavním strůjcem myšlenky na vytvoření školního časopisu. Když totiž před více jak rokem a půl přišel na gymnázium, věděl, že by školní časopis rád založil. Dneska má v redakci přes dvacet studentů, s nimiž vydal čtyři čísla. Další by pak mělo vyjít na začátku příštího roku, kdy autory bude čekat pomyslná obhajoba letošního úspěchu.

Na otázku, jestli je třeba napadá něco, čím jejich školní časopis vylepšit, studenti odpovídají: „Všimla jsem si, že v některých dalších soutěžních časopisech byly omalovánky a vyplňovačky. To nám sice chybí, ale myslím, že to není náš směr,“ řekla Štěpánka Trčková, další členka redakce, a pokračovala: „Ráda bych měla v časopise nějakou rubriku spojenou s psychologií tak, aby to mělo posun k něčemu praktickému,“ dodala. „Já bych tam dala více cizojazyčné literatury a také bychom mohli rozšířit autorskou tvorbu,“ přidala se Alice Nováková. „Mně by se líbila nějaká alternativní vložka. Aby byl náš magazín časopisem, který otevírá kontroverzní témata,“ přidal svůj nápad Adam Pláteník.