Také letos se mohou aktivní Jihočeši, kteří ve volném čase nezištně pomáhají druhým, těšit na Křesadlo pro dobrovolníky.

„Letos budou v dubnu již podeváté v Jihočeském kraji oceněni dobrovolníci, kteří věnují svůj čas a energii prospěšným aktivitám,“ říká Michal Novotný z občanského sdružení BEZ Katovice, které spolu se sdružením INKANO Písek a Komunitní nadací Blanicko-Otavskou z Protivína akci pořádá.
Za aktivity v uplynulém roce dostane Křesadlo pět individuálních dobrovolníků. „Jihočeskou specialitou je cena s názvem Dobrá parta, kterou získá tým dobrovolníků,“ doplňuje Romana Kotrbatá, předsedkyně sdružení INKANO Písek.

Nominace je možné zasílat do 25. března e-mailem na adresu kresadlo-jc@seznam.cz a písemně na adresu INKANO Písek, Karlova 108, 397 01 Písek.
O formuláře na nominaci dobrovolníků a jejich týmů si mohou zájemci napsat na stejnou e-mailovou adresu kresadlo-jc@seznam.cz nebo si je stáhnout z webových stránek komunitní nadace www.konabo.cz nebo ze stránek ceny www.kresadlo-jc.cz.

Mezi oceněnými se objevují lidé, kteří pomáhají dětem i dospělým při nejrůznějších činnostech, třeba i desítky let. Nominace chystá i Dobrovolnické centrum Diecézní charity České Budějovice.
„Rádi budeme naše dobrovolníky nominovat, protože každá možnost, jak zviditelnit jejich smysluplnou činnost, je v současné době a společnosti vítána,“ říká vedoucí centra Věra Michalicová. Nejvíce dobrovolníků Diecézní charita využívá při lednové Tříkrálové sbírce.