Ve volebním období 2010 až 2014 se na českobudějovické radnici uskutečnilo celkem 1721 hlasování zastupitelů města. 
Z celkového počtu 45 zastupitelů mělo více než 90 procentní účast 25 z nich. Tím nejvzornějším z nich se stal se stoprocentní účastí Michael Gyepes z Občanů pro Budějovice.

„Do zastupitelstva jsem se dostal na základě výsledku voleb a tomu jsem pochopitelně přizpůsobil svůj pracovní program. Považoval jsem to za přirozené a potřebné," říká Michael Gyepes.

„Jsem přesvědčen, že i ostatní kolegové z hnutí Občané pro Budějovice vždy jednali v zájmu občanů města a jejich případná neúčast na jednání zastupitelstva byla zcela výjimečná 
a pouze ze závažných důvodů," hodnotí účast ostatních.

Hnutí se v celkovém pořadí procentuální účasti klubu na hlasování umístilo s 90 procenty na třetím místě.  Předběhli je jen sociální demokraté a komunisté. Ti s téměř 93procentní účastí tento pomyslný žebříček vyhráli.

„Myslím, že to není nic nového," říká Ivan Nadberežný, vedoucí kandidátky KSČM. „Považujeme to za vhodné. Naše účast rozhoduje o tom, že věci, které nejsou pro město přínosné, neprojdou. Věci, které přínosné jsou, zase pomáháme schválit," dodává.

Na opačném pólu se ocitá ODS, jejíž zastupitelé se účastnili 70 procent hlasování. Největším absentérem se stal Břetislav Kábele, který se účastnil jen 997 z nich.

KLÁRA SKÁLOVÁ