Albánie, kráska se špatnou pověstí je název cestopisu dvou autorů Miroslava Náplavy a Petra Horkého, který zařazuje odborná veřejnost mezi vůbec nejlepší letošní cestopisné publikace. Autoři si Albánii zamilovali a Miroslav Náplava vám bude vyprávět o fascinující evropské zemi fantastických horských scenérií a divokého mořského pobřeží, ve které se stále po generacích uchovává krevní msta a mafie není pojmem z dobrodružných románů.

Přijďte se seznámit s odpověďmi na otázky, proč nazýváme Albánii Zemí orlů, když je to úplná blbost, zda dostává ještě dnes ženich od rodičů nevěsty během svatby kulku, aby ji mohl beztrestně zabít v případě nevěry.

Beseda bude spojena s autogramiádou a komentovanou projekcí stejnojmenného dokumentárního snímku. Večerem bude provázet populární moderátor s nezaměnitelným, důstoj᠆ným humorem Ivo Šmoldas.

Pořad se uskuteční v rámci Jihočeského kompasu na Malé scéně v pátek 5. října od 19 hodin. Vstupenky v ceně 140,- Kč lze zakoupit v předprodeji Metropolu. Předplatitelé Deníku mají možnost získat volné vstupenky prostřednictvím programu ABO BONUS.  Více informací získáte na tel. čísle 724 163 132 nebo e-mailu zuzana.petrikova@denik.cz.