„V roce 2022 nás čeká realizace či dokončení mnoha projektů, na které se nám podařilo získat dotační prostředky,“ říká Vladimír Hokr. Největší akcí je rekonstrukce památkově chráněného domu vedle hasičárny na cestě ke hradu. Město vynaloží na obnovu objektu zhruba 15 milionů korun. „Práce již byly zahájeny a v létě se můžeme těšit na čtyři nové byty,“ uvedl Vladimír Hokr. Rozpočet pamatuje také na Údolí, kde se v průběhu zimy a jara chystá obnova rybníku. „Ke konci prvního pololetí bychom měli obdržet i nový dopravní automobil pro SDH Údolí u Nových Hradů, který by měl nahradit dosluhující vozový park,“ jmenuje další položku Vladimír Hokr.

Pro mladé jezdce

Během zimy a jara také v Nových Hradech předpokládají dokončení nového areálu pro pumptrack a skatepark. „Věříme, že pumptracková dráha i rozšířený skatepark přinesou mladé generaci nové formy vyžití a že v bezpečném prostředí budou moci dobře fungovat ti nejmenší s těmi, kteří již na skatu, kole či koloběžce zvládají různé triky,“ míní novohradský starosta. Do první poloviny roku spadají i další stavební akce. Zejména II. etapa vybudování chodníku ve Vitorazské ulici (včetně odstavné plochy k parkování pro návštěvníky smutečních akcí a hřbitova), chystá se i úprava prostoru kolem prodejny Flop.

Umělý vodopád a mrazivé azuro v neděli nalákaly davy výletníků do Terčina Údolí u Nových Hradů.
OBRAZEM: Vodopád v Terčině údolí se ocitl v obležení ledu a výletníků

Nový mobiliář ve formě laviček a košů pak dostanou novohradské náměstí, Komenského ulice, areál komunitního centra a také návsi ve Vyšném, Byňově a Nakolicích se dočkají doplnění mobiliářem a dalšími prvky. „V lednu by měly být dokončeny stavební úpravy na sále v hotelu Máj,“ připojuje Vladimír Hokr s tím, že byl například již na konci roku v objektu upravován strop, vyměněny dveře ze sálu k balkónu nebo osazena nová dlažba na schody. Na začátku roku se ještě chystá třeba montáž vstupních dveří a nové obložení stěn a sloupů. A následně dokoupení vybavení.

V rozpočtu jsou připraveny finance i na provoz města nebo podporu spolků. Přes všechny výdaje má v rozpočtu zůstat na konci roku rezerva řádově ve výši milionů korun.