Majitelé Arnyho jsou přesvědčení, že psa někdo ukradl. Pro své tvrzení mají nově i důkazy. "Myslíme si, že byl ukradený na zakázku nebo ho má někdo doma, odmítá ho vydat a čeká na zvýšení odměny. Na pozemku jsme našli přeštípnuté pletivo. Vypadá to, že šlo o úmysl a někdo poškodil plot, aby pes ze zahrady utekl," nastínil možný scénář krádeže majitel Arnyho Vítězslav Jandák mladší, který je synem známého herce a také bývalého politika. Sám prý má poznatky o kradených německých ovčácích v okolí Tábora. Informace už předal policii.

V posledních dnech se zároveň objevila informace, že byl Arny viděn na Suchdolsku. "Stále více tipů přichází z Hamru, Suchdola, Klikova a okolí. Velice podobný pes byl viděn v neděli okolo čtvrté hodiny odpoledne u Penny v Suchdole nad Lužnicí ve stříbrném nebo šedém Passatu combi s chromovou maskou," uvedl majitel psa s tím, že v této lokalitě je řada samot a dvorků, kam není vidět. Arny navíc není uštěkaný, proto si ho lidé nemusí všimnout.

Spadla památná lípa v Jindřichově Hradci u nádraží.
Spadlá památná lípa byla 350 let stará a nejmohutnější strom v Hradci

Ztracený německý ovčák vzbudil velkou vlnu solidarity na sociálních sítích a lidé se snaží pomoci s jeho nalezením. Majitelé psa vyzkoušeli i alternativní možnosti. "Zkusili jsme i vědmy a jasnovidce a všichni nám tvrdí, že Arny žije a má se dobře," podotkl jeho majitel. Ke každému telefonátu vzhlíží s nadějí, která ale většinou rychle opadne. "Ideální by bylo, kdyby lidé psa vyfotili, jako každý majitel Arnyho poznám s jistotou. Klidně na něj mohou zkusit zavolat, protože pes na své jméno stále slyší a nezapomene ho minimálně rok a půl, i kdyby si ho někdo přejmenoval třeba na Rexe," poradil majitel Arnyho.

Informace o pozorování psa nebo o tom, kde by se zvíře mohlo nacházet můžete volat rodině Jandákových na číslo 603 330 366 nebo posílat na email: jandak@rollingmedia.cz.