Prostory, na které navazuje nové moderně řešené i vybavené anesteziologicko–resuscitační oddělení (ARO), umožní rychlé a kompletní vyšetření pacientů i provedení všech potřebných zákroků, aniž by se zraněný musel složitě transportovat a překládat. Právě fakt, že se odborníci sejdou nad pacientem, který dosud musel po specialistech putovat, ocenil připondělní prohlídce centra i ministr zdravotnictví Tomáš Julínek.


„Díky novým diagnostickým přístrojům budeme schopni během několika minut pacienta prohlédnout doslova od hlavy k patě. Na pár metrech čtverečních provedeme veškerá vyšetření i okamžitě nutné život zachraňující výkony,“ pochvaluje si primář oddělení úrazové chirurgie a vedoucí lékař traumacentra českobudějovické nemocnice Pavel Kopačka.


„Zcela odpadnou převozy pacientů z dolního areálu do horního za účelem provedení angiografických, CT a dalších vyšetření, popřípadě operačních zákroků. Oddělení bude kompaktnější, ucelenější, lépe řiditelné a kontrolovatelné,“ dodává primář oddělení ARO Bohuslav Kuta.


Investici do stavebních úprav chirurgického pavilonu i přístrojového vybavení, která vyšla na více než 180 milionů korun, ale podle ředitele nemocnice Břetislava Shona pocítí všichni pacienti zkrácením čekacích dob na ošetření i vyšším komfortem péče. K dispozici budou mít šest ambulancí, prostory pro drobné úrazy jsou oddělené od ambulancí pro vážné případy, a to včetně vstupů.


Složitý proces stěhování do nových prostor začne již tento týden.