Pouze Českokrumlovsko překročilo v minulém týdnu práh zvýšeného výskytu nemocí ale onemocnění přibyla i na Českobudějovicku.

„Vlna výrazně zvýšeného výskytu akutních respiračních infekcí, která jihočeský region zasáhla především mezi čtvrtým až sedmým kalendářním týdnem roku, již odeznívá,“ popsal současný stav František Kotrba z Krajské hygienické stanice.

Nejhorší okres

Nemocnost se ale podle Kotrby drží relativně vysoko a po tři poslední týdny je prakticky stejná. Práh zvýšeného výskytu, který je 1500 onemocnění na sto tisíc obyvatel, byl za minulý týden v jižních Čechách překročen na Českokrumlovsku. Tento okres je na tom z hlediska počtu nemocných na počet obyvatel nejhůře.

„Aktuálně registrujeme ve 13. kalendářním týdnu v Jihočeském kraji relativní nemocnost 1301 případů na 100 000 obyvatel. Nemocnost v regionu se tedy ve srovnání s předešlým týdnem jen mírně zvýšila,“ vypočetl Kotrba.

Nejméně pacientů

Nejvyšší je nyní nemocnost na Českokrumlovsku, které s 1542 onemocněními na 100 000 obyvatel překročilo práh zvýšeného výskytu. „Nejvýraznější pokles jsme zaznamenali na Táborsku, kde byl v posledních týdnech výskyt nejvyšší. Onemocnění přibyla na Českobudějovicku,“ doplnil Kotrba čísla Krajské hygienické stanice získaná od lékařů. Na Českobudějovicku evidují hygienici na 100 000 obyvatel 1211 nemocných, což je 5,9%. Nejméně nemocných je relativně na Jindřichohradecku, kde na 100 000 obyvatel připadá jen 1124 pacientů.

Oproti minulému týdnu se v Jihočeském kraji prakticky nezměnil podíl chřipce podobných onemocnění na výskytu akutních respiračních infekcí. „V regionu jsme registrovali relativní nemocnost 27 případů chřipce podobných onemocnění na 100 000 obyvatel,“ poznamenal Kotrba.