V českobudějovické Budvar aréně se v sobotu uskuteční první ročník hudebního festivalu s názvem Motorfest, přičemž výtěžek z akce poputuje na provoz mládežnického hokejového klubu. V 15 hodin publikum rozehřeje Sto zvířat, následovat bude Vypsaná fixa, Michal Hrůza, po něm přijde na řadu kapela Kryštof a program zakončí kapela Wohnout.

Sedmý ročník rybářských závodů se v sobotu uskuteční na Hosíně. Dějištěm se stane rybník Slouhák, kde se bude soutěžit v lovu kaprů. Malí rybáři se o první místo poperou od 8 do 11 hodin, dospělí budou hledat krále rybářů od 12 do 15 hodin. Registrace závodníků se uskuteční na místě půl hodiny před začátkem jednotlivých kategorií.

Program Hrajeme si s klaunem si mohou užít děti v sobotu od 18 hodin v zahradě Schwarzenberského špitálu v Lišově. Připraveny budou hry, zábava a také hraní s klaunem. To vše zakončí lampionový průvod, na který se všichni mohou těšit od 20 hodin.

Na dráze u rybníka Strhaná hráz u Dolního Bukovska se uskuteční po oba víkendové dny závody seriálu MČR modelů automobilů Off road. Pro diváky nejatraktivnější čas je po oba dny od zhruba 13 do 16 hodin, kdy jsou na programu finálové jízdy. V dopoledních hodinách jsou na programu kvalifikační rozjížďky.

Na akci Vaříme, pečeme a smažíme regionální potraviny, kde bude představena i technika našich předků a současnosti, zajděte v sobotu do sportovně rekreačního areálu v Pištíně. Bohatý zábavný program začne ve 14 a skončí ve 21 h.

Plánujete výlet do Prahy? Pak navštivte koncert dětských sborů z ČR a RF k výročí ukončení 2. světové války. Konat se bude v neděli od 14 hodin na Hradčanském náměstí a zazpívá na něm i Dětský sbor Carmina z Českých Budějovic.