„Všichni se moc těšíme, je to nejen společenská událost, ale i šance  setkat se mnohdy po letech s přáteli, spolužáky, popovídat si o všem, co je nového,"  říká předseda Budějovického spolku neslyšících Zdeněk Kalíšek ml. „Věřím, že se program bude všem líbit a i my, kteří jsme měli starosti s přípravami, si jej nakonec užijeme," usmívá se.

Současní členové spolku se mají rozhodně čím pochlubit. Na oslavy se chystali  například i opravami budovy v Nových Hodějovicích, kde se pravidelně scházejí. „Na výsledek jsme pyšní. Do úprav se investovalo hodně peněz, ale i brigádnických hodin, spoustu práce jsme zvládli doslova vlastníma rukama. Velké poděkování ale patří především Správě domů, která nás podpořila a hradila velké rekonstrukční práce.

Díky tomu, ale i příspěvkům od sponzorů a samotných členů máme nové rozvody elektřiny, venkovní dlažbu, hřiště pro děti, novou kanalizaci, která budovu zbavila problémů s vlhkostí, uvnitř jsme zmodernizovali vybavení," vyjmenovává Zdeněk Kalíšek.

Tím vším se členové spolku pochlubí během oslav například i hostům z jiných měst v republice i ze zahraničí. Program, nad kterým převzal záštitu primátor Juraj Thoma, začíná už v pátek ve 14 hodin programem pro zvané, pokračuje v 17 hodin  uctěním památky biskupa J. V. Jirsíka na Staroměstském hřbitově a v 19 hodin besedou v Budějovickém spolku neslyšících.

Sobota bude patřit sportovním turnajům v šipkách a karetních hrách, v 16 hodin se mohou zájemci vydat na prohlídku Českých Budějovic tlumočenou do znakového jazyka a v 17 hodin navštívit Speciální školu pro neslyšící na Mariánském náměstí. Program  završí společenský ples v kulturním domě Metropol.

Handicapovaným, a to nejen těm neslyšícím, bude patřit i nedělní odpoledne na budějovickém náměstí. Akce s názvem Štěstí s překážkou slibuje zábavu pro rodiny s dětmi, koncerty, taneční vystoupení, ale i prezentaci neziskovek či symbolický běh přes překážky ze slámy.