Jak už dříve uvedl Viktor Lavička, mluvčí Dopravního podniku města České Budějovice, dopravní podnik se v minulosti obrátil na kraj s prosbou o kompenzaci ztráty z provozu linek. Následná jednání však vedla k tomu, že od Nového roku provoz na některých linkách nebo jejich částí bude zajišťovat společnost Jikord.

Jedná se konkrétně o linky číslo 4 v celé trase České Budějovice – Hluboká nad Vltavou, linky 6 v úseku Hrdějovice – Hosín a linky 7 v trase Boršov nad Vltavou – Vrábče. Rozsah spojů ale zůstává zachován, spoje budou také vedeny po shodné trase jen s výjimkou výchozí zastávky. Odjíždí se totiž nově z nádraží na střeše OC Mercury.

LINKA 24 JEZDÍ ZADARMO DÁL
Josef Michálek, dopravní specialista ze společnosti Jikord uvedl, že nadále už není možné v těchto autobusech využívat primárně jízdenek DPMČB. Koupit si cestující musí buďto jednosměrnou jízdenku u řidiče, nebo využijí zvýhodněné jízdenky, a to buď na sedm, 30 nebo 90 dnů. Na tyto předplatní jízdenky je však možné cestovat současně vlaky, autobusy veřejné linkové dopravy a při zakoupení zóny MHDČB i vozidly MHD.

Dobrou zprávu je, že linka číslo 24, která jezdí ze záchytného parkoviště v Jírovcově ulici na náměstí Přemysla Otakara II. bude bezplatně jezdit i po Novém roce. Viktor Lavička doplnil, že tomu tak bude až do doby, než DPMČB na linku nasadí nové elektrobusy, které plánuje pořídit.