Pod anglickým názvem se skrývá turistika, při které chodec v rukách třímá speciální hole. Ty jsou velice podobné těm pro sjezdové lyžování.


Proto se Jihočeská centrála cestovního ruchu (JCCR) rozhodla vydat dvě nové brožury. První přináší informace pro vyznavače in–linů a druhá pro milovníky nordic walkingu v Jihočeském kraji.


„Snažili jsme se zmapovat nejen samotné trasy, ale také cesty v zajímavé přírodě a pěkném okolí. Nejsou tam ale úplně všechny tratě, jsou to v podstatě takové tipy na výlety,“ řekl včera k turistickým brožurkám Petr Štumpf z JCCR. „Brožury jsou zdarma a lidé si je mohou vzít na informačních centrech ve většině měst, anebo u nás na centrále,“ dodal Štumpf s tím, že projekt spolufinancovaný Evropskou uníí spolupracuje i s německou stranou.


Oba malé katalogy popisují několik tras s celkovou kilometráží, nechybí zde podrobné mapky ani grafy znázorňující převýšení či informace o povrchu celé cesty.


„Na chůzi s holemi jsem si už hodně zvykla. Když jdeme někam s turisty do vyšších hor, tak jsou jednoduše k nezaplacení. Především při chůzi z kopce, nemám už nejlepší kolena, tak se o ně opírám,“ nemůže si moderní pomůcky na nordic walking vynachválit pětašedesátiletá turistka Marie Klementová z Českých Budějovic.