Na konečné českobudějovické autobusové linky MHD č. 10 najdou zájemci začátek rodinné procházky, která nabízí nejen pobyt na čerstvém vzduchu.

Pro děti a jejich rodiče, připravili někteří vidovští zastupitelé program na zpříjemnění nelehkého období karantény, vyhlášené kvůli epidemii koronaviru.

,,Karanténa není jednoduchá pro nikoho z nás. Rodiče teď mají mnoho práce vymyslet smysluplné činnosti pro své ratolesti, se kterými teď tráví doma mnohem více času. Plní mnoho úkolů, které dostávají ze škol a stávají se z nich tak domácí učitelé,“ říká Kamila Lidralová, jedna ze dvou autorek Vidovské Rodinné Prochajdy a dodává: ,,A tak jsme pro ně připravili i něco trošku zábavnějšího, než jsou jen počty a diktáty…“

Cesta vidovskou přírodou není nijak náročná. "Tvoří ji zhruba hodinová trasa, na které plní děti společně se svými rodiči připravené úkoly. Těch na výletníky čeká celkem dvaadvacet. Trasa je navržena tak, aby byla dodržena všechna bezpečnostní opatření, která zabraňují šíření nákazy. Dostává děti s rodiči ven do přírody a současně stmeluje rodinné kolektivy," říká vidovský zastupitel Vladimír Kostka a připojuje, že všechny informace jsou umístěny na facebookové stránce „Změna pro Vidov“.

,,Akce se setkala až s neočekávaným ohlasem, zapojili se i rodiny, které ve Vidově nebydlí. Připravujeme i další akce a věříme, že tak pomůžeme rodičům, dětem a celým rodinám zvládnout současná omezení“ přidává k organizaci Simona Dvořáková, druhá z autorek Vidovské Rodinné Prochajdy.