Na nové vozy označené Solaris Urbino 12 a 18 CNG padlo 172,7 milionů korun, přičemž 85 % přišlo z fondů EU. Pět busů je kloubových a 19 krátkých. „Obnova vozového parku a zavádění nových technologií vycházejí ze strategických cílů, které naše společnost představila již v roce 2016, kdy jsme se vydali tzv. chytrou cestou,“ řekl ředitel společnosti a místopředseda představenstva Slavoj Dolejš.

Miroslav Dvořák, generální ředitel společnosti MOTOR JIKOV Group, dodavatele technologie, zdůraznil: „CNG je ekologická alternativa k současným benzinovým a naftovým motorům. Je osvědčená a levná. Náklady na provoz automobilu na CNG oproti benzínu a naftě jsou v podstatě poloviční. Není divu, že vozové parky rozšiřuji také autobusoví dopravci. Postavit stanici pro českobudějovického dopravce pro nás byla jako pro místní firmu otázka prestiže.“

„Města, jako jsou České Budějovice, musí volit alternativní formy městské hromadné dopravy, protože alespoň částečně vyvažují ekologickou zátěž, kterou způsobuje hustá automobilová doprava“, sdělil primátor města Jiří Svoboda.