Linka si tak zatím nedokázala vydělat na svůj provoz a může být proto v budoucnu zrušena.

„V noci ze soboty na neděli jelo linkou několikanásobně víc lidí než následující den. Zatím se ale průměrný počet cestujících pohybuje pod hranicí, které je nutno dosáhnout, aby třicetikorunové jízdné linku uživilo,“ uvedl Radek Filip z Dopravního podniku města.

Zdůraznil však, že po prvním víkendu nebude podnik dělat žádné závěry. Dopravce bude během následujících dvou měsíců průběžně sledovat, jak lidé noční linku využívají a poté předloží hodnocení Radě města. „O případné ztrátě budeme informovat vedení města a rada rozhodne, co bude s linkou dál. Určitě ale neříkáme, že ji jen tak zrušíme, opět podáme nějaké návrhy a budeme jednat o možnostech,“ dodal Filip.

Diskutující na sociální síti Facebook také od včerejška poukazují na to, že s linkou jezdí kromě řidiče další pracovník, kterého musí dopravní podnik platit. „Nejdřív nadávají, že nemají na noční spoje a pak si tam posílají revizory,“ komentovala Adéla Studená.

Podle Filipa však není plat tohoto zaměstnance, který kontroluje dodržování nového způsobu odbavení a informuje cestující, nikterak rozhodující.

"Samozřejmě nám to trochu zvyšuje výdaje, ale považovali jsme to alespoň pro začátek za nutné. A i kdybych odečetl náklady na tohoto pracovníka, linka se stále nezaplatí,“ uzavřel Filip.