Další místa k nakupování budou mít k dispozici obyvatelé i návštěvníci Českých Budějovic. V Rudolfovské ulici začala v březnu stavba nového Lidlu, půjde už o čtvrtou prodejnu tohoto řetězce v krajském městě.

Výstavba Lidlu na Rudolfovské plným tempem pokračují zemní práce tak aby se stihlo otevření obchodního domu v září letošního roku
Nový Lidl i Kaufland. Podívejte se, jak v Budějovicích pokračuje stavba marketů

Dobrá zpráva v době covidu a krachujících podniků! V Budějovicích otevřely dvě nové prodejny. U Trojice u zastávky MHD můžete navštívit Pecivála, prodejnu pečiva a zákusků srnínské pekárny. V Kněžské ulici vedle bistra Krokodýl nedaleko náměstí otevřel svůj krámek s pravými vietnamskými produkty Šon z Jindřichova Hradce.

Specializovaná asijská prodejna v Kněžské ulici v Českých Budějovicích je otevřena od úterý a má 580 druhů nejrůznějších asijských specialit, na snímcích vedoucí Šon Chung.
Nové prodejny v Budějovicích: Pecivál na Pražské a Asie v Kněžské. Nahlédněte

Kdo by odolal tomu, prohlížet si stará alba a zažloutlé fotografie dokumentující dobu minulou? Přinesli jsme výběr fotografií z bohaté historie Soběslavi. Fotografie pochází z táborského atelieru Šechtl a Voseček. Zveřejňujeme je s laskavým svolením Marie Šechtlové.

Z historie města Soběslav. Fotografie pochází z táborského atelieru Šechtl a Voseček. Zveřejňujeme je s laskavým svolením Marie Šechtlové.
OBRAZEM: Z historie Soběslavi. Podívejte se do uliček

Úterý 30. března 2021 bylo posledním dnem života medicínské legendy, emeritního primáře chirurgie Václava Čečelovského. Těžko napsat něco nebolavého o člověku, který znamenal pro tisíce operovaných život, pro některé kamaráda, pro řadu autoritu, pro mne také život o službách a při nich noční boje na sálech a vyšetřovnách, krásný chvíle u dávných příběhů chirurgie, bitvy za nové cesty medicíny na kongresech.

Zemřel emeritní primář chirurgie písecké nemocnice MUDr. Václav Čečelovský.
Zemřel emeritní primář chirurgie písecké nemocnice MUDr. Václav Čečelovský