Další místa k nakupování budou mít k dispozici obyvatelé i návštěvníci Českých Budějovic. V Rudolfovské ulici začala v březnu stavba nového Lidlu, půjde už o čtvrtou prodejnu tohoto řetězce v krajském městě.

Dobrá zpráva v době covidu a krachujících podniků! V Budějovicích otevřely dvě nové prodejny. U Trojice u zastávky MHD můžete navštívit Pecivála, prodejnu pečiva a zákusků srnínské pekárny. V Kněžské ulici vedle bistra Krokodýl nedaleko náměstí otevřel svůj krámek s pravými vietnamskými produkty Šon z Jindřichova Hradce.

Kdo by odolal tomu, prohlížet si stará alba a zažloutlé fotografie dokumentující dobu minulou? Přinesli jsme výběr fotografií z bohaté historie Soběslavi. Fotografie pochází z táborského atelieru Šechtl a Voseček. Zveřejňujeme je s laskavým svolením Marie Šechtlové.

Úterý 30. března 2021 bylo posledním dnem života medicínské legendy, emeritního primáře chirurgie Václava Čečelovského. Těžko napsat něco nebolavého o člověku, který znamenal pro tisíce operovaných život, pro některé kamaráda, pro řadu autoritu, pro mne také život o službách a při nich noční boje na sálech a vyšetřovnách, krásný chvíle u dávných příběhů chirurgie, bitvy za nové cesty medicíny na kongresech.