V českobudějovické Nádražní ulici, pár kroků od viaduktu v Rudolfovské, bagry zlikvidovaly bývalou prodejnu nábytku a na uvolněném prostoru se chystá nový bytový dům. V plánu je objekt, kde je 29 bytů. Stavba v proluce nepravidelného obdélníkového půdorysného tvaru je koncipována jako čtyřpodlažní se sedlovou střechou a obytným podkrovím, bez podsklepení. Součástí bytového domu je jednopodlažní objekt průjezdu a parkování, nepravidelného obdélníkového půdorysného tvaru zastřešený plochou zelenou střechou.

Jiný bytový dům se chystá na ploše, kterou ohraničují Strakonická a Průběžná ulice a Pražská třída. V dřívějších dobách zde stála čerpací stanice pohonných hmot při staré Nádražní ulici (pokračováním staré Nádražní je příjezd k areálu hasičského záchranného sboru nebo záchytnému parkovišti, do Pražské třídy zaslepený). Momentálně se v lokalitě pracuje na dokončení obnovy vodovodního řadu o průměru 800 a 200 mm mezi Vltavou a Pražskou třídou. Poslední akcí zmíněné obnovy je přeložka vodovodu v ulici Průběžná.

Osm pater

Mezi Průběžnou a Strakonickou se chystá novostavba bytového domu se dvěma podzemními a osmi nadzemními podlažími obdélníkového tvaru a 82 byty. V době příprav stavby se místní obyvatelé obávali například o parkovací místa v lokalitě. Stavba má ale navrženo 113 parkovacích stání. Objekt má sloužit bydlení, parkování, službám a obchodu. Byty jsou od 2. nadzemního do 8. nadzemního podlaží. V 1. nadzemním podlaží jsou navrženy komerční prostory a zázemí bytového domu.

Dopravní změny v Českých Budějovicích. Dne 24. listopadu 2021 začala zhruba dvoutýdenní rekonstrukce Novohradské ulice u Nových Hodějovic kvůli stavbě dálnice D3 (na snímku).
Zúženou Novohradskou v Budějovicích řídí lepší semafory

V Českých Budějovicích chystá stavbu nových obecních bytů i radnice. Nový bytový dům 4 Dvory bude stát na okraji sídliště Šumava v ulici E. Rošického v areálu bývalého vojenského cvičiště na městském pozemku. Projekt má být výsledkem architektonické soutěže. S výstavbou bytů by se mělo začít po projektové přípravě pravděpodobně v letech 2023 až 2024.

Ve Čtyráku i vodní svět

V bývalém armádním areálu ve Čtyřech Dvorech se uvažuje také o stavbě volnočasového areálu pracovně označovaného jako vodní svět. Podle náměstka primátora Iva Moravce rada města už schválila zadání studie proveditelnosti, která by záměr podrobněji prozkoumala. Zpracovatel studie se má zároveň spojit se sportovními kluby ve městě a zohlednit jejich požadavky nejen na možný budoucí areál ve Čtyřech Dvorech, ale také na chystané úpravy kryté plovárny na Sokolském ostrově.