Klienty ujistil, že provoz zachová. „V plánu je i rozšíření škály nabízených služeb," doplnil ředitel Senior domu Jan Bulvas. Podle něj by se s přechodem pod nového vlastníka nemělo nic zásadního měnit ani pro seniory, kteří si tu pronajali bydlení, ani pro zaměstnance. „Ti dostali nabídku pokračovat v práci pod novým majitelem, prakticky všichni přecházejí. Fungujeme naprosto normálně dál," zdůraznil Jan Bulvas.

První dojem z nového majitele, jenž se obyvatelům domu představil na pravidelné schůzce, ale zatím si přeje zůstat v utajení, není vůbec špatná. „Jsme plni očekávání," naznačuje osazenstvo domu. Velké proměny v nejbližších dnech ale čekat nemohou. „Majitel do doby, než doplatí kupní cenu, nemůže se zařízením plně nakládat, všechny kroky musí do té doby konzultovat s insolvenčním správcem," naznačuje ředitel zařízení.
Celková suma musí být zaplacená ve lhůtě devadesáti dnů. Senior dům přišel kupce na 230 milionů korun. To byla vyvolávací cena poslední dražby. Původně se zařízení prodávalo za 350 milionů.