Při akci Země živitelka sloužil pavilon "T" k představení regionálních potravin ze všech koutů České republiky. Svůj úkol splnila nová hala beze zbytku a její stavba také naznačila, že se s výstavištěm i nadále počítá.

„Před několika lety se spekulovalo o tom, že výstava Země živitelka se přestane pořádat a že areál se rozprodá,“ upozornil při návštěvě Českých Budějovic ministr zemědělství Ivan Fuksa a zdůraznil, že odpovědí ministerstva na podobné spekulace byla stavba nového pavilonu. Pro výstaviště se tak posílila podle Fuksy „mokrá“ varianta, tedy šance pořádat reprezentativní akce i za nepříznivého počasí.

„Pavilon je možné využít nejen pro potřeby agrárního sektoru, ale i pro aktivity krajské nebo městské,“ dodal Fuksa.
Nový objekt byl po deseti letech první větší investicí, stál necelých 188 milionů korun. „Chceme tady dál dělat výstavnictví, v žádném případě nechceme utlumit areál,“ zmínil ministr zemědělství ale připojil, že vložené investice se nyní musí zaplatit. Podobný vklad do výstaviště lze proto podle Fuksy čekat nejdříve za pět let.

Ministr však zároveň zdůraznil, že se počítá s tím, že největší tuzemská zemědělská výstava zůstane na jihu Čech, i když je občas dotazován, proč se taková akce nekoná v Brně. Přál by si ale větší zapojení výstaviště pro město a kraj v širším slova smyslu.

„Pavilon se skutečně osvědčil, vystavovatelé i návštěvníci si ho chválí,“ řekla včera za výstaviště ředitelka Marcela Payerová. Zdůraznila, že se musela v minulých dnech naplno předvést v nové hale i klimatizace. I když byla velká parna, návštěvníků dorazilo na Zemi živitelku celkem přes 100 000. Nejvíce jich bylo o víkendu, kdy v sobotu i v neděli napočetli turnikety 22.500 příchozích. A mnozí zaplnili i samotný pavilon T, který sloužil k představení regionálních potravin ze všech koutů republiky.

Už teď se připravují v hale i další akce. Největší z nich bude do konce roku asi oblíbený Gastrofest. „Centrum Gastrofestu bude v novém pavilonu,“ potvrdila Payerová s tím, že v jednání jsou další společensko kulturní akce.

Hangár s oblou střechou, která dosahuje do výšky 14 metrů, nabízí 6050 metrů čtverečních výstavní plochy a stal se zároveň novým vstupem na výstaviště od severu. Jako víceúčelová může hala dokonce sloužit i některým sportům.

Základní kámen byl slavnostně poklepán v prosinci 2010.

Krytý chodník potom spojuje pavilon T se sousedním pavilonem Z, který byl dosud nejsevernější výspou českobudějovického výstaviště.