Pozornosti diváků neunikla zejména cisterna za více než pět milionů korun. „Je pro první zásah,“ uvedl na adresu automobilu, který pojme šest mužů zásahové jednotky, velitel ledenických hasičů Stanislav Frejlach. Cisterna má „vysokotlak“, který je výhodou třeba při hašení bytových požárů, teleskopický stojan na osvětlení při noční akci a nádrž na 3,5 kubíku vody.

První stříkačku si kdysi pořídili Ledeničtí v roce 1882. „V roce 1929 si koupili motorovou,“ připomněl počátky strojního vybavení sboru Frejlach. Nyní si vozový park vylepšili s dvoumilionovou státní dotací. Tři miliony korun z ceny auta zaplatil městys Ledenice.

Radnice podpořila i vstup cisterny do veřejného života. „Aby bylo vozidlo řádně zapito, prvních sto piv je zdarma,“ pozval k oslavě v sobotním odpoledni starosta Miroslav Franěk. „Ve smyslu pohodlí při řízení je to větší osobák. Má posilovač, tempomat, klimatizaci,“ vypočetl Vladislav Šesták, který z výzbrojny na fotbalové hřiště novinku s výkonem 280 koní přivezl.

Vedle cisterny se představil při akci i renovovaný historický prapor z roku 1902. Stejně jako cisternu prapor posvětil českobudějovický pomocný biskup otec Pavel Posád. „Prapor je znamení jednoty. Sjednocuje, ukazuje, že pracujeme, bojujeme a vítězíme nad zlem,“ uvedl v širším slova smyslu při krátké promluvě msgre Posád a vyzdvihl záslužnou činnost hasičů.

V IX. Ročníku Memoriálu Františka Janáčka bylo pořadí na prvních místech: muži – 1. ZOO (Zborov, Ohrazeníčko, Ohrazení), 2. Slavošovice, 3. Ohrazení. V družstvech žen bylo pořadí: 1. Libín, 2. Ledenice, 3. Zborov.