Silvestr. Kde a s kým ho trávit? Tuto otázku si mnozí pokládají každý rok. Někdo dává přednost domácí pohodě, jiní ho zase chtějí trávit spíše ve víru velkoměst, a někteří si dokonce Silvestr bez zasněžené horské chaty nedokáží představit. Poslední dobou se však objevuje trend přivítat Nový rok na výjimečných místech, což vítají především hoteliéři, kteří se snaží svým hostům vytvořit ojedinělou atmosféru.

Na nedostatek hostů si některé českobudějovické hotely nemohou stěžovat. Strávit u nich Silvestra chce totiž rok od roku čím dál více lidí. Zuzana Rauchová, obchodní manažerka Clarion Congress Hotelu České Budějovice uvedla, že některé rezervace museli dokonce odmítat.

Klientelu, jež tu chtěla přivítat Nový rok, tvořili dle jejích slov převážně lidé z německy mluvicích zemí. Silvestrovský program tu tak chystali pro zhruba tři sta padesát lidí. „Ve třech sálech vystupovaly tři kapely, hřebem večera pak byla originální bubenická show doprovázená brazilskými tanečnicemi,“ přiblížila Zuzana Rauchová program. Co by to bylo za Silvestra bez dobrého vína. O to se postaral šéfkuchař hotelu Filip Starý. Poslední den roku tady zakončili velkolepým ohňostrojem.

Téměř plnou obsazenost hlásil také Grandhotel Zvon. I u nich se dle slov ředitele Petra Šaldy, stal Silvestr z hlediska obsazenosti termínem srovnatelným s letní sezonou. „Hodně tomu, myslím, napomohly vánoční trhy, které etablovaly prosinec jako téměř sezonní měsíc a advent jako toptermín,“ řekl více ředitel Grandhotelu Zvon. Doplnil, že co se týče hostů, vítali tu v tomto období především lidi z Německa či Rakouska. „Na silvestrovský večer jim nabízíme slavnostní degustační menu ze surovin naší biofarmy Mysletín,“ dodal Petr Šalda.

To někteří dávají před hotely ve městech přednost Silvestru na horách. Luboš Šulista, který v Novohradských horách provozuje penzion, ale dodává, že ten zájem je závislý hlavně na počasí. „Když je sníh, tak tu bývá lidí hodně, když ne, tak ten zájem ochabne,“ vysvětloval.