Pavel Randa i Věra Korčaková získali pohodlnou většinu hlasů. Podpořili je i někteří členové stran, které nejsou součástí nové koalice. V opozici zůstalo jen sdružení Svinenský zvon, jehož zástupci hlasovali buď proti, nebo se zdrželi.

Jedním z nejdůležitějších problémů, jímž se bude nové vedení zabývat, je obchvat města. „Přeložka je v tuhle chvíli pasé a budeme jednat s krajem o podobě severního obchvatu tak, aby vyhovovala i městu Trhové Sviny," řekl nastupující starosta.

Do sedmičlenné rady města byli kromě starosty a místostarostky zvoleni Pavel Stodolovský (KDU-ČSL), Milan Horňák (ODS), Dana Kodrasová (Jsme tady doma), František Slípka (SNK Trhosvinenska) a Tomáš Kalena (Volba pro město).

Finanční výbor povede Simona Rolínková (Jsme tady doma), kontrolní výbor Vladimír Vavera (KSČM). Právě Vladimír Vavera měl ze všech hlasování jasně nejvyšší podporu. Ruku pro něj zvedli všichni kromě dvou zastupitelů, kteří se zdrželi hlasování. Jedním z nich byl ale on sám.

Jako uvolnění budou své funkce vykonávat starosta a místostarostka.

Pozici nejsilnější strany letos již neobhájil Svinenský zvon. Deník se zeptal zastupitele Františka Švepeše, jestli bere jako satisfakci alespoň to, že jeho dlouholetý boj za severní obchvat města měl prakticky úspěch. "Když to bude pro Trhové Sviny dobře, tak my jsme spokojeni. Žádné medaile za to nechceme," uvedl.

Na dotaz, proč jeho strana nikoho nenominovala například do kontrolního výboru, František Švepeš odpověděl, že je to důsledek vyhrocené předvolební kampaně proti Svinenskému zvonu. "Kampaň byla tak zaujatá, že to ulpívá na nás všech," dodal.