První přednášku určenou studentům Univerzity III. věku při Jihočeské univerzitě v Českých Budějovicích, ale i dalším zájemcům z řad veřejnosti lze v úterý 20. října 2020 od 18 do 18.45 hodin sledovat v přímém přenosu na internetové adrese www.dubne.cz pod odkazy webkamery a kostel nebo na adrese https://www.tf.jcu.cz/o-fakulte/kalendar-akci-cs/ceske-nebe-s-prof-martinem-weisem

Profesor Martin Weis postupně představí v úterních večerech svaté a patrony českého království. Jen o tuto přednášku, která patří do projektu Univerzity III. věku Jihočeské univerzity, projevilo zájem na 150 seniorů.

"Na jaře jsme začali v březnu a skončili v červnu," říká Martin Weis a naznačuje tak, že přednášky jsou zhruba v době vysokoškolského semestru. Profesor určil přesný termín přednášek po předběžné konzultaci se zájemci. "Dopoledne většinou musejí posluchači pomáhat s hlídáním vnuků," zmínil Martin Weis a dodal, že z různých důvodů vyšel jako ideální termín podvečer.

V cyklu nazvaném České nebe se první přednášky budou týkat svatého Václava, svatých Cyrila a Metoděje a svaté Hedviky, jde o patrony Čech, Moravy a Slezska. Pak budou následovat další patroni a svatí. Zajímavostí je, že každý účastník přednášek má možnost na adrese weis@tf.jcu.cz navrhnout svého oblíbeného národního světce či světici, o kterém by chtěl přednášku.

Vysílat se bude přímo z kostela v Dubném, kde bude u oltáře plátno a dataprojektor. Už na jaře se tento způsob vysílání osvědčil.