Absolutně nejvyšší počet nezaměstnaných za celých 19 let své existence zaznamenal v únoru českobudějovický úřad práce. Evidoval celkem 6730 uchazečů o zaměstnání.

„Hledám práci už dva roky. Vzala bych cokoli, ale je tu velká konkurence a navíc už jsem ve věku, kdy mě zaměstnavatelé odmítají kvůli mladším,“ svěřila se padesátiletá Iva Červená.

Podle vedoucího úřadu práce Ivana Loukoty stojí za rekordní mírou nezaměstnanosti několik faktorů. Letošní zima byla velice chladná, a proto výrazně ubylo příležitostí k venkovním pracím. „Je to také dopad ekonomické krize, zaměstnavatelé museli propouštět a nyní budou zřejmě opatrní při přijímání nových. Bojí se, že kdyby se problémy vrátily, budou se pracovníků hůře zbavovat a museli by jim vyplácet odstupné,“ doplnil Loukota.

Jednou z firem, kterých se ekonomická krize v minulých měsících dotkla, je českobudějovický Robert Bosch. Omezoval se například rozsah pracovního týdne. Teď se ale zdá, že strojírenská společnost navázaná na automobilový průmysl si může nepatrně oddechnout. „Během druhé poloviny minulého roku se situace postupně stabilizovala,“ uvedla Barbora Schelová, vedoucí řízení lidských zdrojů.

V současné chvíli bojuje o jedno volné pracovní místo na Českobudějovicku průměrně dvanáct zájemců. Loukota však věří, že se situace v nejbližší době zlepší. „Jsem optimista, očekávám, že v březnu už by mohl počet nezaměstnaných stagnovat nebo mírně klesat. Až vyleze slunce, rozběhnou se sezonní práce a mělo by to být lepší,“ doplnil.

Pohovor i na práci s koštětem

Již podruhé během půl roku hledá Ema Schafelhoferová práci. Jako téměř čerstvá absolventka obchodní akademie to navíc nemá vůbec lehké. „Poprvé to trvalo více než tři měsíce, a to jsem ještě využila kontaktů známého. O práci jsem bohužel přišla a teď začínám znovu. Je hodně velká konkurence a někde požadují i pět let praxe, to jsem pak bez šance,“ popsala své zkušenosti.

Právě v oboru administrativy a kancelářských prací typu účetní je podle Jiřího Berana z úřadu práce největší přetlak. Například na jedno místo asistentky ředitele v Českých Budějovicích se během dvou dnů přihlásilo 300 uchazeček.

Mezi ty, kteří nyní obtížně hledají zaměstnání, podle něj dále patří mladí bez kvalifikace, protože kvůli ekonomické krizi ubylo dělnických míst. Těžké to mají také novopečení rodiče. „Pokud měla žena dvě děti za sebou, vyšla na šest let z pracovního procesu. Obvykle jí pak chybí různé dovednosti a musí absolvovat kurzy,“ vysvětlil Beran.

Problémy mají i osoby starší 50 let. To na vlastní kůži pociťuje Iva Červená. „Hledám práci už dva roky, dělala bych cokoli, ale většinou dávají přednost mladším. Je obrovská konkurence,“ řekla. Dokonce se setkala s tím, že zaměstnavatelé pořádají výběrové řízení i na místo uklízečky. „Musím bojovat i o práci s koštětem. Uvažuji, že bych za prací odešla jinam,“ doplnila. Beran však upozorňuje, že Jihočeský kraj má třetí nejnižší míru nezaměstnanosti v republice, a proto stěhování nemusí být nutně řešením.

Nadějí pro některé nezaměstnané by mohlo být přicházející jaro. K tomu se upíná Pavel Čejka. „Hledám práci servisního technika nebo řidiče. Zatím místa nejsou, je to zdlouhavé. Věřím ale, že až bude lepší počasí, tak se objeví nové možnosti,“ uvedl.